Неділя, 20.09.2020, 21:13Вітаю Вас Гость | RSS
Вчитель повинен бути для учня...

Сторінка медичної сестри

Сестра медична Лісоколенко Тетяна Анатоліївна

Адреса електронної пошти – tanyalisokolenko86@i.ua

Консультацію можна отримати

по телефону 095-68-58-775 (Viber).

Як захистити себе та рідних (алгоритм дій у разі підозри на коронавірусну хворобу)!!!

Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання.

1. Онлайн-обстеження на Сovid-19: Ви можете пройти онлайн-тест на уточнення наявних або вірогідних симптомів захворювання. Будьте поінформовані. Онлайн-тест можна пройти на сайті МОЗ: https://covid19.infermedica.com/uk/#0-99990.

2. Дії людей з симптомами:

- Залишайтеся вдома.

- Подзвоніть своєму сімейному лікарю. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.

- Виконуйте інструкції свого лікаря.

- У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте «швидку» за номером 103.

3. Засоби індивідуального захисту:

Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою. Маску слід змінювати щочотири години. Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком. Не можна використовувати маску повторно. Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

• часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

• під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

• якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

• не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

Як правильно кашляти у людних місцях.

Кашляти потрібно в зігнутий лікоть, а не в руку.

"Існує етикет кашляння, коли ми маємо кашляти в зігнутий лікоть, а не в руку. Якщо хтось використовує хустинки, то їх після цього треба викидати. А гігієна для запобігання коронавірусу дуже подібна до гігієни звичайного сезонного грипу".

Медичні маски здоровим людям не допомагають. Їх мають використовувати хворі, медики та ті, хто піклуються про хвору людину.

А ще потрібно часто мити руки. Якщо доступу до води немає, можна скористатися антисептиком.

Антисептик – засіб, що мусить бути в кишені/сумці/рюкзаку сучасної людини.

Як правильно користуватися антисептиком для рук:

З поширенням коронавірусу загострилося питання важливості очищення рук. Але чисті руки потрібні завжди, а не лише в часи спалахів хвороб.

Він незамінний, коли треба очистити руки, але води та мила поблизу немає.

Але дуже важливо користуватися ним правильно. Просто потерти долоні 3 секунди не допомагає.

Центр громадського здоров’я України дає такі рекомендації для вибору та користування антисептиком:

Не кожен антисептик, який продають майже на кожній касі в супермаркеті, впорається зі збудниками. Обирайте той, який містить від 60–80% спирту або містить 2% хлоргексидину.

Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Для цього слід використовувати 3 мл розчину, а це не менше 24–27 "пшиків" того, що з дозатором. Якщо у вас такий, то просто відкрутіть дозатор та вилийте на руки не менш 3 мл. До речі, правильну кількість антисептика зазвичай вказують на інструкції до виробу.

Обробляти руки слід не менше 30 секунд. Це справді важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити.

Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу приділіть їхньому очищенню.

У разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри.

Тримайте антисептик якомога далі від маленьких дітей. Ці симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який є в антисептику, дуже токсичний.

Антисептичні засоби на основі спирту можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони – не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніші старі добрі мило та вода. Тому не нехтуйте цими видами гігієни, якщо вони доступні. Особливо віддавайте перевагу милу та воді, якщо:

руки помітно брудні або жирні,

на шкіру потрапили шкідливі хімічні речовини, пестициди та важкі метали.

Отже, не забуваємо, що послаблення не означає зняття карантину!! Дотримуємось всіх заходів безпеки!!

Бережіть себе та своїх рідних!!     Будьте здорові!!

«  Вересень 2020  »