П'ятниця, 25.06.2021, 16:03Вітаю Вас Гость | RSS
Вчитель повинен бути для учня...

Сторінка медичної сестри

Сестра медична Лісоколенко Тетяна Анатоліївна
Адреса електронної пошти – tanyalisokolenko86@i.ua
Консультацію можна отримати по телефону 095-68-58-775 (Viber)
Графік роботи - понеділок-п'ятниця з 7.00 до 15.00

Обов`язкові медичні огляди дітей

Напередодні  вступної кампанії  та нового календарного року у батьків школярів гостро стоїть питання проходження обов’язкових медичних оглядів їх дітей та отримання відповідних медичних довідок. Цьогоріч у проведення медоглядів корективи внесла епідемія коронавірусної інфекції, тривалий карантин.

Тому, враховуючи вимоги діючого законодавства та офіційні роз’яснення Міністерства охорони здоров’я та Головного санітарного лікаря України надаємо роз’яснення щодо умов проходження медогляду школярами в 2021 році.

Слід акцентувати увагу, що лише першокласники повинні пройти медогляди в серпні, школярі інших вікових категорій – протягом року. Цей медичний огляд прив’язується до дня народження дитини та діє один рік. Відповідальність за проходження медичного огляду покладається на батьків.

Медичний обов’язковий огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.

Медогляд проводиться за записом. Лікар-педіатр або сімейний лікар після огляду дитини, вимірювання температури, проби Руф’є заповнює та видає довідку – форма № 086-1/о, «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Ця форма завіряється печаткою лікаря та печаткою медичного центру.

Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 16.09.2011, № 551 від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086-1/о.

Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.

Наказом затверджена Схема періодичності обов’язкових медичних оглядів:

* 6,11 років – 1 раз в рік ( хірург, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показами, аналіз крові);

* 7,8,9,10,12,13 років – 1 раз в рік лікарем-педіатром або сімейним лікарем, інші спеціалісти та додаткові методи досліджень за показами;

* 14,15 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, дит. хірург, ендокринолог, психолог за показами, флюорографія, аналіз крові);

* 16,17 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, флюорографія).

Як захистити себе та рідних (алгоритм дій у разі підозри на коронавірусну хворобу)!!!

Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання.

1. Онлайн-обстеження на Сovid-19: Ви можете пройти онлайн-тест на уточнення наявних або вірогідних симптомів захворювання. Будьте поінформовані. Онлайн-тест можна пройти на сайті МОЗ: https://covid19.infermedica.com/uk/#0-99990.

2. Дії людей з симптомами:

- Залишайтеся вдома.

- Подзвоніть своєму сімейному лікарю. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.

- Виконуйте інструкції свого лікаря.

- У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте «швидку» за номером 103.

3. Засоби індивідуального захисту:

Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою. Маску слід змінювати щочотири години. Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком. Не можна використовувати маску повторно. Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

• часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

• під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель.

«  Червень 2021  »