Вівторок, 25.02.2020, 11:59Вітаю Вас Гость | RSS
Чи потрібен в школі психолог?

Історія школи

Історія школи № 24 починається з 1887 року. Саме тоді на Шведській Могилі в невеличкому будинку ієромонахом Харитоном була відкрита школа. А через рік у школі вже навчалося 30 хлопчиків. Пізніше вона була перетворена в двокласну церковно-приходську школу.

Приміщення сучасної школи було побудовано в 1901 році. Проіснувала ця школа до Жовтневої революції 1917 року. У 20-х роках всі приміщення, розташовані на території Шведської Могили, були передані для організації будинку безпритульних. Тому навчання в школі припиняється і відновлюються тільки в 30-х роках. У 1937 році школа № 24, яку очолює Дашкова Є. В., стає семирічкою. У роки Великої Вітчизняної війни діти не навчаються, бо в приміщенні школи жили фашисти, які охороняли радянських військовополонених . І тільки з вересня 1943 року, після звільнення Полтави від фашистських окупантів, у напівзруйнованому приміщенні знову залунали дитячі голоси - розпочалися заняття.

З 1947 року Полтавська 24 школа стала середньою (директор Матвійченко Я. Т). У 50-х роках (директор Янбих Г. М.) у школі вже навчалося 520 учнів. Гордістю були пришкільні ділянки, теплиці, радіовузол, географічний майданчик. У 60-х роках випускники шкіл повинні були одержати не тільки середню освіту, а й професійну підготовку до кваліфікаційної праці. І тоді в школі розгорнулася робота по здійсненню закону про зміцнення зв'язку школи із виробництвом. Після закінчення школи випускники йшли працювати на ПААЗ. Так в 1966 році на підприємство пішов працювати весь 11 клас. Знаменними були ці роки. За високі показники в навчанні та суспільно корисній праці, за зразкову поведінку середня школа № 24 була занесена на обласну Дошку пошани.

У 1972 році колектив школи, очолюваний директором Цехановським В. О., (працював з 1965 р. по 1975 р.) добудовує нове триповерхове приміщення. У практику шкільного життя цього часу ввійшли уроки мужності, воєнно-спортивні ігри, походи, екскурсії по місцях бойової та трудової слави. Виховувати учнів чесними, відданими Батьківщині - один із головних принципів педколективу. Центром цієї роботи є шкільний музей, відкритий 23 вересня 1977 року. З того часу беззмінно керує ним заступник директора з виховної роботи, вчитель історії Цехановська О. В. Директором у той час була Кузьменко Т. І. (очолювала школу з 1976р. по 1993 р.). Багато вона зробила для покращення матеріальної бази школи. У 1977 році вперше в місті на базі СШ № 24 було відкрито експериментальний клас для навчання дітей з шести років.

З 1993 по 2000р. керівником закладу є Дроцький В. Д. У цей період велика увага приділяється вивченню історії, звичаїв та традицій рідного краю, туризму. У шкільному музеї зберігаються всі матеріали з історії виникнення та розвитку школи, зокрема про її директорів. З 2001 року школу очолює Дудко С. Г. - учитель-методист, депутат Київської районної ради двох скликань у м.Полтаві.

Хронологія визначних подій 24-ї школи

1887 рік              -           заснування школи на Шведській могилі

1901 рік              -           будівництво приміщення сучасної школи

1903 рік              -           церковно-приходська школа переведена в будинок сучасної школи

1923 рік              -           в приміщенні школи будинок для безпритульних дітей

1932-1937 р. р.   -            на території Шведської могили окремі класи

1937 рік               -           школа семирічка № 24 (директор Дашкова Є. В.)

1943-1945 р. р.    -           в приміщенні школи госпіталь , навчання в приміщенні лабораторії

НДІС

1945 рік               -          перший післявоєнний випуск (директор Бойко)

1947 рік               -          школа стає середньою (директор Матвійченко Я. Т.)

1950 рік              -           перший випуск (серед випускників Кравцова Олександра Луківна,

викладач педуніверситету, кандидат фізико-математичних наук)

1960-і роки          -           школа одинадцятирічка  (директор Янбих Г. М.)

1966 рік              -           випускники 11 класу стають ініціаторами руху «Всім класом на

виробництво» і йдуть працювати на базове підприємство –

автоагрегатний завод

1972 рік              -           добудова нового  триповерхового корпусу школи (директор

Цехановський В. О.

1977 рік              -           відкриття шкільного музею бойової і трудової слави, який

неодноразово стає переможцем Всесоюзних та республіканських

оглядів, нагороджений пам’ятною медаллю Фонду Миру (керівник                                                                Цехановська О. В.)

1980-і роки          -           перші в місті почали впроваджувати навчання «шестирічок»

(директор Кузьменко Т. І.), будівництво нових майстерень,

спортивної кімнати

1990-і роки          -           вивчення історії рідного краю, звичаїв, обрядів, захоплення

туризмом (директор Дроцький В. Д.)

2004 рік              -           добудова школи: нові майстерні, бібліотека, їдальня-актовий зал,

спортзал (директор Дудко С. Г., (випускник школи)

Серед випускників:

Ландар Юрій, випускник 1980 року, працює в Інституті інноваційних технологій м. Київ

Калініна Олена, випускниця 1974 року, начальник відділу облради

Забільська Наталія, випускниця1976 року, обласна рада

Харченко Юрій, випускник 1981 року, викладач Полтавського технічного університету

Руденко Людмила, випускниця1983 року, викладач Полтавської аграрної академії

Пономаренко Алла, випускниця 1985 року, викладач Полтавської аграрної академії

Ільїн Володимир, випускник 1982 року, працює в обласному еколого-натуралістичному центрі

Вербова Людмила, випускниця 1986 року, працює в обласному еколого-натуралістичному центрі

Руденко Павло, випускник 1992 року, США аспірант університету, спеціалізація «Космос-аеродинаміка»